Trele Morele – 20 lat na scenie

Teatralne emocje, widownia wypełniona po brzegi, olbrzymi tort, prezenty i moc wzruszeń, tak w dużym skrócie wyglądał jubileusz 20-lecia Teatru Trele Morele, który w ubiegły piątek odbył się w Szybie Witold w Boguszowie-Gorcach.

Aż trudno w to uwierzyć, ale ten dziecięcy teatrzyk narodził się w gorcowskiej bibliotece w 2001 r. (i pomimo upływu czasu, dwuletniej przerwy w działalności) z powodzeniem działa, bawi, wzrusza i promuje nasze miasto do dziś. Spektakle teatrzyku, kierowanego przez Katarzynę Bernaś (reżyserkę teatru dziecięcego), od lat oklaskiwane są i doceniane nie tylko przez rodzimą widownię ale również jurorów i festiwalową publiczność na ogólnopolskich scenach. W ciągu 20 lat teatrzyk zrealizował 25 premier, a jego aktorski skład tworzyło 150 młodych mieszkańców Boguszowa – Gorc. W swoim dorobku artystycznym teatrzyk ma 40 nagród na festiwalach i przeglądach teatralnych ogólnopolskich i międzynarodowych. Zespół wielokrotnie sięgał po nagrody główne najbardziej prestiżowych teatralnych konkursów w Polsce tj. opolskie „Miniatury”, jeleniogórskie, międzynarodowe „Teatrrrałki” czy Spotkania Mistrzów Teatru w Pacanowie i wiele innych.

Podczas jubileuszu był czas na wspominki, przepyszny tort, a nawet Trele Morele z bąbelkami☺ . Jubilatom gratulowali i obdarowali prezentami przedstawiciele władz miasta na czele z Burmistrz Sylwią Dąbrowską, radni miejscy, powiatowi oraz wierni widzowie. Były też fragmenty spektakli zrealizowanych na przestrzeni 20 lat, które u niejednego, byłego członka zespołu wywołały łezkę wzruszenia. Na scenie Szybu Witold zaprezentowali się obecni – najmłodsi adepci sztuki teatralnej z wdziękiem prezentując etiudę na motywach „Brzydkiego Kaczątka”. Był to swoisty ukłon w stronę starszych kolegów, którzy ten właśnie spektakl zrealizowali wiele lat temu, rozpoczynając całą serię festiwalowych nagród i wrażeń.

Trele Morele to radość tworzenia, przyjaźnie, festiwalowe podróże i niezapomniane emocje. Trele Morele to nie tylko grupa teatralna, ale nasz boguszowski Teatr przez duże T. – można też śmiało powiedzieć, że to jeden z najważniejszych kulturalnych ambasadorów Boguszowa-Gorc.

Jeszcze raz życzymy młodym aktorom kolejnych wspaniałych lat, a instruktorce Katarzynie Bernaś morza weny twórczej, optymizmu i wielu pomysłów na następne minimum 20 lat reżyserskiej pracy.

Wiernym fanom teatrzyku serdecznie dziękujemy za wsparcie, urodzinowe prezenty i to co aktorzy kochają najbardziej – gromkie oklaski. Dziękujemy też wszystkim naszym przyjaciołom i współpracownikom, którzy współtworzyli spektakle Trele Morele oraz przez te wszystkie lata artystycznie, czy organizacyjnie wspierali naszą teatralną działalność.