TRELE MORELE nagrodzone w Chojnowie.

27 kwietnia br. w Chojnowie miał miejsce VIII  Teatralny Przegląd SILEBIA. Do przeglądu zakwalifikowano 10 zespołów  z terenu Dolnego Śląska, w tym także grupę młodzieżową Trele Morele działającą w Miejskiej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach.

Zespół Trele Morele podczas Przeglądu zaprezentował spektakl pt. „Pręcik” na podstawie tekstu Maliny Prześlugi w reżyserii Katarzyny Bernaś. Festiwal w Chojnowie nie miał charakteru konkursu w związku z tym wszystkie zakwalifikowane grupy otrzymały nagrody. Jednak jurorzy doceniając profesjonalną formą sceniczną przedstawienia oraz dojrzałość członków grupy Trele Morele, i fachowość instruktora Katarzyny Bernaś postanowili wyróżnić boguszowski teatr specjalną nagrodą „ZA PROFESJONALNE PRZYGOTOWANIE SPEKTAKLU TEATRALNEGO PRĘCIK”.

Katarzyna Pierzchała