Trele Morele – obsypane nagrodami

W dniach 11-12 grudnia 2014 r. w Żarowie trwał XXII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. W sumie w Przeglądzie udział wzięło 210 młodych aktorów ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz domów kultury z Dolnego Śląska.

W Żarowie zaprezentował się również dziecięcy Teatrzyk TRELE MORELE działający w Miejskiej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach. Grupa przedstawiła „Bajkę o Szczęściu” – historię o przyjaźni pewnego dziadka ze zwierzątkami, podstępnym handlarzu i muzykalnym ośle

W rolę pięknie śpiewającego osła z wdziękiem wcieliła się Patrycja Bąbel, wokalnie i instrumentalnie przygotowana przez Katarzynę Pierzchałę. Na scenie
z sukcesem zaprezentowali się również: dziadek (Mikołaj Matusewicz), handlarz (Marta Świątek), a także wiecznie głodna świnka, uwielbiająca „obierki z sosikiem” (w tej roli 5-letni Jaś Wańczyk), kogucik (Jakub Matuszewski), kurki: Marzena Olejniczak, Julia Lipowicz, Maja Szczepaniak, Julia Tomasiak, Ania Majek, Agnieszka Bielak, Amelia Misiak, myszki: Hania Płonka, Zuzia Ciągło, Marta Kaczmarek, Olimpia Pawlak i Weronika Majek.

            Spektakl, w którym nie zabrakło, śpiewu, tańca oraz muzyki granej na żywo zachwycił i wzruszył zarówno publiczność jak i jurorów, którzy doceniając żywiołowość członków teatrzyku, ich talent aktorski, a także pomysły inscenizacyjne i reżyserskie przyznali grupie następujące nagrody.

I Nagrodę w kategorii Ośrodków Kultury (nagroda ex aeqo z Małym Teatrem Frędzle, zespołem Burza)

Nagrodę za grę aktorską dla Patrycji Bąbel

Nagrodę za reżyserię dla Katarzyny Bernaś (spektakl „Bajka o Szczęściu”, spektakl
„Po drugiej stronie drzwi”)

Nagrodę za scenografię dla Katarzyny Bernaś (spektakl „Bajka o Szczęściu”, spektakl „Po drugiej stronie drzwi”)

            Teatralny kunszt oraz wdzięk członków teatrzyku Trele Morele zachwycił jurorów do tego stopnia, że postanowili przyznać grupie najważniejszą nagrodę festiwalu Grand Prix za najlepszy spektakl XXII Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.

Zespół oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymał nagrody finansowe w wysokości 200 i 300 zł, które w porozumieniu z Dyrektor MBP-CK Elżbietą Gajewską spożytkowane zostaną w sposób, który z pewności sprawi radość wszystkim młodym artystom z teatrzyku Trele Morele.

                                                                                                                      /Katarzyna Bernaś/

DSCN4078

DSCN4083

DSCN4174