Trele Morele robi karierę

Brzydkie Kaczątko zrealizowane przez dziecięcą grupę teatralną Trele Morele od momentu premiery cieszy się coraz większym powodzeniem.
Historię o niezbyt urodziwym kaczątku pokazywano już w Gorcach, Boguszowie i w bibliotece na Starym Lesieńcu. Na prośbę Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego młodzi artyści pracujący pod kierunkiem Katarzyny Bernaś zagrali również w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Natomiast 9 kwietnia grupa wystąpiła na Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych. „Brzydkie Kaczątko” było najdłużej oklaskiwanym spektaklem na tym dolnośląskim przeglądzie. Zachwyciła się nim nie tylko publiczność, ale także Jurorzy. Podczas spotkania z instruktorami podkreślali oni umiejętności sceniczne, potencjał twórczy grupy oraz profesjonalne podejście do reżyserii i talent pedagogiczny p. Katarzyny Bernaś.
Na tym jednak nie kończą się wojaże Trele Morele. Już 24 kwietnia grupa stanie w teatralne szranki podczas Przeglądu Teatrów Dziecięcych „Sowa 2008”.
Gratulacje dla młodych, wielkich artystów oraz p. Katarzyny Bernaś, która potrafi wydobyć z nich to, co w dziecku najpiękniejsze-radość tworzenia.