TRELE MORELE wyróżnione na opolskim festiwalu!

Młodzieżowy zespół teatralny Trele Morele działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach w dniach  od 6 do 8 czerwca br. gościł na Ogólnopolskim Forum Teatrów “MINIATURY” w Opolu. Do udziału w tym prestiżowym przedsięwzięciu zgłosiło się aż 34 zespoły teatralne z całej Polski natomiast do ścisłego finału komisja konkursowa zakwalifikowała tylko 15 najlepszych grup, w tym zespół Trele Morele.
Grupa z Boguszowa-Gorc w Opolu zaprezentowała przedstawienie pt. Pręcik wg Maliny Prześlugi, w reżyserii Katarzyny Bernaś – historię o przywiązaniu i odchodzeniu opowiedzianą z perspektywy przedmiotów codziennego użytku. Bohaterami sztuki są: kapeć, kapciowa, poduszka, budzik, miś – maskotka oraz  dziewczynka, która zawsze była i nagle jej nie ma… W role te z olbrzymią dojrzałością i aktorskim wyczuciem wcieliły się Aleksandra Barczuk, Natalia Bernaś, Aleksandra Hamerska, Marika Jodełka oraz Sara Nanowska.
 
Spektakl podejmujący trudny temat zmagania się z nieuleczalną chorobą  poruszył zarówno publiczność jak i jurorów, którzy doceniając warsztat młodych aktorek oraz zaskakujące rozwiązania sceniczne postanowili przyznać zespołowi wyróżnienie, pamiątkową statuetkę oraz nagrodę rzeczową w postaci teatralnej maszyny do wytwarzania efektów specjalnych.
 
Pobyt grupy na festiwalu w Opolu obfitował w wiele niezapomnianych wrażeń. Dzięki staraniom organizatorów udało się połączyć teatralną rywalizację z doskonałą zabawą oraz  nawiązać nowe artystyczne przyjaźnie. W związku z tym grupa Trele Morele pragnie serdecznie podziękować Dyrekcji MBP-CK – Elżbiecie Gajewskiej za umożliwienie zespołowi uczestnictwa w tak ważnym festiwalu oraz udzielane wsparcie i kibicowanie w działaniach twórczych grupy.
                                                                                              /Katarzyna Bernaś/  

DSCN1770    

DSCN1686

DSCN1719