Trele Morele z ogólnopolską nagrodą

Teatrzyk Trele Morele w dniach 1-3 czerwca bawił w Pacanowie na Ogólnopolskich Spotkaniach Mistrzów Teatru. Do udziału w mistrzowskich spotkaniach zaproszone zostały najbardziej utytułowane dziecięce grupy teatralne z całej Polski, w tym teatrzyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej -Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach.
W Pacanowie młodzi aktorzy brawurowo zaprezentowali spektakl Zaczarowany Imbryk w reżyserii Katarzyny Bernaś. Na scenie z wyjątkową energią zaprezentowali się:
Patrycja Bąbel, Agnieszka Bielak, Wiktoria Kłos, Filip Krejner, Julia Kunach, Julia Kuźma, Anna Majek, Weronika Majek, Marzena Olejniczak, Hanna Płonka, Wiktoria Redka, Krzysztof Rumiński, Aleksandra Sazanowicz, Marta Świątek, Jan Wańczyk oraz Aleksandra Winnik.
Przedstawienie pełne dobrego humoru oraz melodyjnych piosenek zachwyciło nie tylko publiczność ale również Jury, które grupie Trele Morele przyznało 3 Nagrodę! Teatrzyk wzbogacił się tym samym o kolejną–39-ważną nagrodę ale również moc niezapomnianych wrażeń. Mistrzowskie Spotkania są bowiem nieodłączną częścią Europejskiego Festiwalu Kultury Dziecięcej–jednej z największych imprez dla dzieci i młodzieży. Na uczestników wydarzenia czekały więc niezliczone stoiska animacyjno-edukacyjne, zabawy cyrkowe, Bajkowy Korowód i koncerty gwiazd. Wyjątkową frajdę sprawiła też wszystkim zabawa w Europejskim Centrum Bajki-w tym jazda magicznym pociągiem, relaks w tajemniczym ogrodzie, pełnym gadających kwiatów oraz przejście przez zaczarowane lustro.
W ramach Festiwalu odbyły się również 85 urodziny Koziołka Matołka, nie obyło się więc bez tortu i wielkiej fety, a życzenia dostojnemu solenizantowi osobiście złożyła nawet Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej. Teatrzyk Trele Morele składa serdecznie podziękowania Burmistrzowi Boguszowa-Gorc Waldemarowi Kujawie gdyż wielka teatralna wyprawa do miasta Koziołka Matołka możliwa była dzięki dofinansowaniu, które grupa otrzymała od Gminy Boguszów-Gorce. Artyści dziękują również wszystkim którzy przyczynili się do realizacji spektaklu: Katarzynie Pierzchale (opracowanie wokalne i muzyczne), Danucie Krejner (opieka, kostiumy), Magdzie Ślebioda (rekwizyty).