Wakacje w Gorcach Filia 4

Filmowy zawrót głowy

17 sierpnia w Filii nr 4 znów zaroiło się od miłośników dobrej zabawy i aktywnego spędzania wolnego czasu. Tego dnia bibliotekarka oddziału dziecięcego (pedagog) Katarzyna Pierzchała zorganizowała dla swoich podopiecznych zajęcia pn. Filmowy zawrót głowy. Przez dwie godziny maluchy poznawały rozmaite techniki filmowe, pracowały nad poprawną dykcją, kształtowały mowę ciała i wyraz artystyczny, a nawet stworzyły swoją własną animację.  Podczas spotkania nie zabrakło także czasu na zabawy na świeżym powietrzu oraz integrację maluchów. Zgromadzone dzieci rozpoczęły także pracę nad choreografią do tańca wampirów, która sprawiła im dużą frajdę. W końcowych minutach prowadząca zaprosiła dzieci na projekcję filmu pt. „Trzy minuty grozy”, który nagraliśmy podczas naszego piątkowego spotkania.

/Katarzyna Pierzchała/

Muzyczny show w bibliotece czyli teledyski po naszemu

21 sierpnia miłośnicy dobrej zabawy, spotkali się w Filii nr 4 na specjalnie przygotowanych zajęciach wakacyjnych, które od początku sierpnia przebiegają pod hasłem „Wakacje z duchami.” Duchy, wampiry i wilkołaki cieszą się nadal dużym powodzeniem wśród maluchów, dlatego podczas kręcenia naszego teledysku nie mogło ich zabraknąć. Początkowa część zajęć przebiegła w atmosferze zabaw integracyjnych połączonych z muzykoterapią. Było śpiewnie, tanecznie i bardzo radośnie. Następnie po krótkiej pogadance związanej z produkcją teledysków wspólnie zabraliśmy się do pracy, w której uczestnicy brali czynny udział chwaląc się tym samym swoją wiedzą. Prowadząca Katarzyna Pierzchała podzieliła dzieci na trzy sześcioosobowe zespoły, z których każdy miał zadanie do wykonania. W ten sposób powstały trzy osobne układy choreograficzne,  w których nie zabrakło tańca wampirów i wilkołaków, oraz małych elfów. Następnie w ruch poszły nożyczki, taśmy, kolorowa bibuła i flamastry. Po długich i męczących przygotowaniach  zabraliśmy się do nakręcenia naszego video. Bawiliśmy się przy tym doskonale, dzieci śmiały się i tańczyły poddając się tym samym magii filmu.

/Katarzyna Pierzchała/