Wakacji czar w MBP-CK !

O atrakcje dla dzieci z miasta Boguszowa-Gorc w  miesiącu sierpniu  dbała Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach. Przez cały miesiąc w MBP-CK i jej filiach nie zabrakło rozmaitych zajęć dla dzieci i młodzieży, które łączyły w sobie zarówno zabawę, jak i naukę. Na każdej z filii biblioteki dzieci mogły znaleźć coś dla siebie. Na filii nr 1 i 5 p.  Natalia Łagan przygotowała dla dzieci cykl zajęć pod hasłem ,,Kurs poszukiwacza przygód z Nelą” i tu na dzieci czekały nie lada atrakcje  począwszy od zajęć plastycznych, gdzie dzieci uczyły się wykonywania portretów skorpionów, patyczków, modliszek  i wielu innych owadów  oraz tworzenia metodą orgiami, a także wykonywania figurek słoni z modeliny. Nie brakowało również turnieju szarad, zagadek, quizów oraz głośnego czytania przygód Neli małej reporterki.

Na filii nr 2  p. Teresa Błońska przygotowała dla swoich podopiecznych zarówno zajęcia plastyczne, ruchowe, zajęcia rekreacyjne jak i zajęcia edukacyjne z cyklu ,,Poradnik młodego skauta. Na wycieczce i na wakacjach”, gdzie dzieci uczyły się podstawowych zasad zachowania podczas wycieczek, jak się ubrać na wędrówkę, jak rozpalić ognisko w lesie, jak zadzwonić po pomoc, jak rozbić namiot i wiele, wiele innych. p. Maryla Owcarz, bibliotekarka z filii nr 3, zaproponowała w te wakacje zarówno, zajęcia plastyczne, techniczne, literackie i  edukacyjne oraz zabawy kreatywne. Dzieci mogły wykorzystać swoją wyobraźnię do tworzenia musujących babeczek do kąpieli, uczyły się wykorzystywania  surowców wtórnych   oraz bawiły się w projektanta mody, gdzie wykonywały przepiękne kolorowe stroje.  Natomiast u p. Kasi Pierzchały w Filii nr 4 na zajęciach z cyklu ,,Ale heca ale draka, tego nie wiesz o zwierzakach”  p. Kasia przygotowała dla swoich bibliotecznych podopiecznych  zajęcia z elementami plastyki, historii oraz muzyki, na podstawie wierszy i opowiadań polskich autorów. Nie zabrakło również zajęć z elementami biologii i geografii a także języka polskiego. W Centrali MBP-CK p. Katarzyna Latus-Gruszka prowadziła zajęcia integracyjne, ruchowe plastyczne oraz techniczne  na których  dzieci tworzyły pocztówki z wakacji, wykonywały kolorową rafę koralową. Podczas zajęć powstało wiele kolorowych prac o rożnej tematyce, które do dziś można podziwiać w  bibliotece. Dzieci również poznawały figury oraz uczyły się gry w szachy. W te wakacje jak i co roku nie zabrakło wspólnych zajęć dla dzieci ze wszystkich filii bibliotecznych. I tak 4 sierpnia gościliśmy aktorów teatru Art-Re z Krakowa ze spektaklem ,,Wilk i Zając” . W spektaklu wykorzystano postaci Wilka i Zająca ze znanego i popularnego filmu animowanego ,,Nu pogadi” Wieczysława Kotionoczkina. A już  10 sierpnia br. wystąpił  teatr Maska z Krakowa ze spektaklem ,,Pod starym Wawelem przygód bez liku”.

Podsumowując akcję letnią przygotowaną przez MBP-CK chciałoby się powiedzieć „Wakacje, wakacje czar wakacji mija, ale w bibliotece miła była każda chwila”.

/red/

????????????????????????????????????