Wakacji czar z biblioteką

Podczas tegorocznych wakacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury   i jej filiach nie zabrakło rozmaitych zajęć dla dzieci i młodzieży, które łączyły w sobie zarówno zabawę, jak i naukę. Bawiliśmy się wspólnie już od 3 lipca, kiedy to odbyły się pierwsze nasze zajęcia. W ruch poszły skakanki, piłki i kreda. Były też stare i nowe zabawy podwórkowe.

Na każdej z filii biblioteki dzieci mogły znaleźć coś dla siebie. Na filii nr 1 i 5 pani Natalia Łagan przygotowała dla dzieci nie lada atrakcje począwszy od zajęć plastycznych gdzie dzieci uczyły się wykonywania kamiennych stworków, zwierząt z płyt CD, przygotowywały konstrukcje mostu z kolorowych rurek do pica a także tworzyły makietę akwarium z papieru  i darów natury. Nie brakowało również turnieju szarad, zagadek, quizów. Na filii nr 2 pani Teresa Błońska przygotowała dla swoich podopiecznych zarówno zajęcia plastyczne oraz techniczne gdzie milusińscy uczyli się wykonywać morskie żyjątka oraz tworzyły rafę koralową,  poznawały również niezwykły świat owadów i żab, a także przeprowadzały doświadczenia z wodą. A na  zajęciach literackich  mogły zapoznać się z twórczością Juliana Tuwima.

Pani Maryla Owcarz bibliotekarka z filii nr 3 zaproponowała w te wakacje zarówno warsztaty teatralne, zajęcia plastyczne i literackie oraz zabawy kreatywne. Dzieci mogły wykorzystać swoją wyobraźnię do tworzenia skarbonek, kolorowych kwiatów, ramek z kotkiem a także świata dinozaurów. Na zajęciach edukacyjnych dzieci mogły się dowiedzieć jak należy się zachować w lesie.   Natomiast  pani Kasia Pierzchała bibliotekarka z filii nr 4 dla swoich podopiecznych prowadzała zajęcia plastyczne, techniczne, zajęcia językowe z elementami  muzykoterapii gdzie każde z dzieci znalazło cos dla siebie, te które chciały odbyły podróż z Bolkiem i Lolkiem inne natomiast wyginało śmiało ciało z bohaterami Madagaskaru a jeszcze inne brały udział w tańcach przebierańcach oraz wielu, wielu różnych zabawach. A w Centrali MBP-CK pani Katarzyna Latus – Gruszka zorganizowała dla dzieci zajęcia plastyczne na których dzieci wykonywały kolorowe prace, które można podziwiać na korytarzu MBP-CK. Uczestnicy zajęć tworzyli  wspaniałe dzieła zarówno  z talerzyków papierowych jak i plasteliny.  Na warsztatach fotograficznych dzieci miały okazję zapoznać się z technikami fotografii. Śmiechu i radości podczas warsztatów było co nie miara.   W środę 19 lipca wszystkie dzieci z każdej filii bibliotecznej gościły w Centrali MBP-CK aby wspólnie spędzić czas podczas  spektaklu teatralnego ,,Jaś i Małgosia”, który przedstawili aktorzy teatru WARTKI.  Podsumowując akcję letnią przygotowaną przez MBP-CK chciałoby się powiedzieć „Wakacje, wakacje czar wakacji mija, ale w bibliotece miła była każda chwila”.