Znamy już laureatów eliminacji miejskich XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik”.

W czwartkowe przedpołudnie 21 lutego br. w MBP-CK w Boguszowie-Gorcach odbyły się eliminacje miejskie XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.  Prezentacje młodych recytatorów oceniało jury w składzie:

Arleta Wojciechowska – zastępca dyrektora i instruktor metodyczny Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu

Agnieszka Zdeb  – p.o. dyrektora Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach

Marzena Kwiatkowska   – instruktor MBP-CK w Boguszowie-Gorcach

Po kilkugodzinnych prezentacjach boguszowskich recytatorów, jury wyłoniło laureatów konkursu oraz wytypowało uczniów, którzy reprezentować będą  nasze miasto w Finale Wojewódzkim w Kłodzku w dniach 29 i 30 kwietnia br.

w kategorii „młodsi”

I miejsce – Nicolas Jarosiński (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5)

II miejsce – Jagoda Kubiak (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5)

III miejsce – Jan Wańczyk (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5)

Wyróżnienie – Michał Wroński (Zespół Szkolno-Przedszkolny)

Wyróżnienie – Hubert Grzybiański (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6)

Wyróżnienie – Anna Majek (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5)

Wyróżnienie – Krzysztof Rumiński (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5)

w kategorii „starsi”

I miejsce – Wiktoria Redka  (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5)

II miejsce – Anna Czajka  (Zespół Szkolno-Przedszkolny)

II miejsce – Alicja Wzgarda  (Zespół Szkolno-Przedszkolny)

W Finale Wojewódzkim Boguszów-Gorce reprezentować będą uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5: Nicolas Jarosiński i Wiktoria Redka.

Dyrektor MBP-CK Elżbieta Gajewska serdecznie gratuluje wszystkim laureatom konkursu, a Nicolasowi Jarosińskiemu oraz Wiktorii Redce, którzy zostali wytypowani do reprezentowania naszego miasta w Finale Wojewódzkim, życzy powodzenia. Jednocześnie, już dzisiaj, zaprasza i  zachęca wszystkich nauczycieli i boguszowską młodzież do brania udziału w kolejnych edycjach konkursu.