Boguszów-Gorce z WOŚP – bogaty program i rewelacyjna zbiórka!

 • 14 stycznia 2013
 • XXI Finał WOŚP już za nami. Po raz kolejny w Boguszowie-Gorcach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy hulała pełną piersią. Do pracy na rzecz WOŚP stawiło się 50 wolontariuszy, którzy kwestowali na terenie Boguszowa-Gorc, Witkowa, Jabłowa oraz Czarnego Boru. Organizator akcji Miejska Biblioteka Publiczna–Centrum Kultury, przy współpracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Zespołu Szkół Samorządowych, przygotował dwie ciekawe i bardzo różnorodne imprezy. 12 stycznia w Centrum Kultury w Boguszowie, a 13 stycznia w bibliotece w Gorcach.

  W boguszowskim rynku grano już od sobotniego poranka. Pod Centrum Kultury stanął kiermasz ciast. Sprzedawany był też cieszący się olbrzymim powodzeniem pyszny, wielkoorkiestrowy bigos, a wszystko to oczywiście za przysłowiowy wrzut do puszki. Po południu natomiast w sali widowiskowej MBP-CK usłyszeć można było operetkowe i musicalowe przeboje, w wykonaniu Nairy Ayvazyan i Tomasza Białka, wzbogacone tańcem Dominiki i Damiana Trzemżalskich oraz okraszone dowcipną konferansjerką Jacka Nowosielskiego. To wyjątkowe wydarzenie mogło się odbyć tylko dzięki usilnym staraniom szefowej biblioteki, dyrektor Elżbiety Gajewskiej, która nie tylko dowodziła całością prac związanych z sobotnią imprezą, ale także skutecznie namówiła  artystów operetki do występu w Boguszowie. Popołudniowy koncert wzbudził zachwyt wśród licznie zgromadzonej widowni co wymiernie przełożyło się na dochód z licytacji prowadzonych w przerwach koncertu.

  W niedzielę, 13 stycznia gwarno i wesoło było z kolei w bibliotece, w Gorcach. Czynna była kawiarenka WOŚP, dzieci bawić się mogły z Teatrem Bajka, dla wszystkich grał DJ Mirek, a pasjonaci mocnych wrażeń podziwiali Grupę Cyrkową Orły z Podgórzyna, która zaprezentowała widowiskowe, akrobacjami oraz niesamowite, magiczne sztuczki. Efektowny pokaz taneczny przygotowała także jeleniogórska formacja Revia Fuego, która brawuro odtańczyła Bollywood Dance oraz brazylijską sambę. Całości dopełniły przepiękne stroje z kolorowymi pióropuszami. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego Światełka do nieba, które zakończyło XXI zbiórkę na rzecz WOŚP.

  Dzięki doskonałej organizacji całej akcji oraz hojności mieszkańców udało się zebrać 24.305,76 zł. Ten wielki dar przekazany na rzecz Fundacji WOŚP po raz kolejny pokazał, że mieszkańcy naszego miasta mają wielkie serca. I to właśnie złote serce z Pracowni Złotniczej Wiesława Cozaca zostało wylicytowane za kwotę 2.200 złotych, która to jest jedną z najwyższych w regionie. Jest to powód do dumy, bo Boguszów-Gorce jest małym miastem, ale za to jego mieszkańcy bardzo ochoczo włączają się we wszelkie akcje charytatywne.

  Dużym zainteresowaniem cieszył się również weekend w Hoteliku Orański w Starej Morawie, który sprzedano za kwotę 400 złotych, znaczek z autografem Jurka Owsiaka wylicytowany za kwotę 300 zł, piłka Górnika Wałbrzych sprzedana za kwotę 300 zł oraz tradycyjnie już pyszne torty wielkoorkiestrowe pani Haliny Bienieckiej i wiele, wiele innych atrakcyjnych gadżetów.

  Organizatorzy dziękują sponsorom, ofiarodawcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, bez których XXI finał WOŚP nie miałby racji bytu. Serdecznie dziękujemy więc:

  Agnieszka Piżyńska – usługi kosmetyczne

  Anna Wdowczyk –Salon Fryzjerski

  Naira Ayvazyan

  BOGLER” – Agencja reklamowa

  Bożena Wójtowicz – usługi kosmetyczne

  Cukiernia „OLEŃKA”

  Delikatesy pod Chełmcem

  Dino Boguszów-Gorce

  Dj Mirek – Mirosław Potapowicz

  Emi Bal – profesjonalne dekoracje ślubne

  „ELSA” – Restauracja – Kawiarnia

  „Europrosperita” – pokazy ogni sztucznych

  „GALOS” – Jaskinia Solono-Jodowa

  Gmina Boguszów-Gorce

  Halina Bieniecka

  Hotel „Gołębiewski” – Park Wodny Tropicana

  Hotel „Piotr” w Boguszowie-Gorcach

  Hurtownia „Jana”

  Hurtownia Spoko & Be.es

  Joanna Bartecka i Paweł Pakulski – Hotelik Orański

  Kinderplaneta – Galeria Victoria

  Klub „APROPOS”

  Klub pod Igiełką

  Koło SLD Gorce

  Kryta Pływalnia w Kamiennej Górze

  Leszek Miłobóg – gabinet fizjoterapii

  Łukasz Kędra – „Wyższa Szkoła Jazdy”
  Boguszów – Gorce

  Marek Kuszej – sklep mięsny

  „MIKRUS” – Małgorzata i Jacek Rosiak

  Ochotnicza Straż Pożarna

  Piotr Szewczyk – „Cordex” Szkoła Tańca

  Przedszkole Niepubliczne „Koniczynka II”

  „RACERIT”

  Radni Miasta Boguszowa-Gorc

  Restauracja Parkowa w Kamiennej Górze

  Revia Fuego – grupa taneczna

  „Sanikom” – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej

  Sklep ogólnospożywczy „U Reni”

  Szkoła Cyrkowa Orły

  Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

  Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

  „U Leszka” – sklep ogólnospożywczy

  „U RUDEJ” – Salon fryzjerski Aldona Filipkowska

  Wiesław Cozac – Pracownia Złotnicza

  /Katarzyna Bernaś/