Iście diabelska Noc Świętojańska w Boguszowie-Gorcach

22 czerwca, niemalże w wigilię Św. Jana, na placu przed biblioteką w Gorcach miała miejsce Noc Świętojańska pod Mniszkiem – impreza  podczas której atmosfera rodzinnego pikniku okraszona została diabelskim spektaklem oraz typowymi dla sobótkowego święta konkursami m.in. dla poszukiwaczy kwiatu paproci, na najpiękniejszy wianek oraz konkursem poetyckim, w którym obok nagród rzeczowych wręczono: złotą miotłę oraz złote widły wykonane przez Dyrektora MBP-CK – Elżbietę Gajewską.

Najkrótsza noc w roku pełna była różnorodnych atrakcji. Pojawili się kolorowi szczudlarze, elfy i bańkowi czarodzieje z Grupy Avatar. Tanecznych popisów dostarczyły wszystkim egzotyczne tancerki z jeleniogórskiej Reviii Fuego, nie zabrakło też wspólnego biesiadowania z zespołem Sekret.

Jednak jednym z najciekawszych punktów programu okazał się humorystyczny spektakl pt. Skąd się wzięła wódka, w którym w role diabłów wcielili się boguszowscy samorządowcy. W piekielnym przedstawieniu z dużą dozą poczucia humoru zagrali: Jolanta Woźniak – Przewodnicząca Rady Miejskiej, Elżbieta Gajewska – Radna Powiatu Wałbrzyskiego, Dyrektor MBP-CK oraz, radni Rady Miejskiej Boguszowa-Gorc – Renata Stec, Janusz Kita, Marceli Wiśniewski, a także Anna Kapcewicz – nauczycielka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Oprawę scenograficzną spektaklu oraz całej imprezy sobótkowej przygotowała inicjatorka spektaklu – Dyrektor biblioteki Elżbieta Gajewska, która po przedstawieniu złożyła serdeczne podziękowania państwu Urszuli i Zbigniewowi Filipom oraz panu Danielowi Gemingowi za pomoc w przygotowaniu sobótkowych dekoracji. Podziękowania otrzymały również pani Elżbieta Grzelczak autorka diabelskich kostiumów oraz pani Anna Kogut, która wraz z kołem przyrodniczym ZSS zadbała by nikomu podczas świętojańskiej imprezy nie zabrakło ziół do wicia wianków.

Sobótkowych atrakcji dopełniło magiczne widowisko Grupy Avatar będące połączeniem elementów cyrkowych z teatrem ognia i pirotechniką.

Noc Świętojańska zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną-Centrum Kultury miała nie tylko charakter rozrywkowy, ale także charytatywny. Podczas wspólnej zabawy działacze sportowi oraz boguszowscy radni w diabelskich kostiumach serwowali piekielne kiełbaski, a zebrane w ten sposób pieniądze przekazane zostały na rzecz Klubu Sportowego Górnik Gorce.

/Katarzyna Bernaś/

DSCN1985