Miejska Biblioteka Publiczna w Boguszowie-Gorcach świętowała swoje 70-lecie !

W środę 8 maja br. Miejska Biblioteka Publiczna w Boguszowie-Gorcach świętowała swoje 70-lecie. Zazwyczaj podczas jubileuszy opowiada się historię, wspomina się wszystko to, co już minęło. I tak działo się 5, 10 czy 15 lat temu. W tym roku kończymy 70 lat, co uczciliśmy WIECZOREM JUBILEUSZOWYM 8 maja. Jedni pomyślą, że te 70 lat to dla biblioteki mało, inni, że całkiem sporo. Mając na uwadze intensywność i wielość wszelkich bibliotecznych poczynań doszliśmy do wniosku, że to jednak kawał czasu, z którego dzisiaj możemy być dumni.

W ramach obchodów jubileuszu wręczono m.in. odznaczenia Mecenas Kultury i awanse zawodowe. I tak Zasłużeni dla Kultury otrzymali z rąk Pani Dyrektor Elżbiety Gajewskiej pamiątkowe statuetki. Awanse zawodowe otrzymali: Pani Beata Kamińska – Starszy Kustosz, Pani Natalia Łagan – Kustosz, Pani Katarzyna Pierzchała – Starszy Bibliotekarz, Pani Katarzyna Latus-Gruszka – Bibliotekarz.

Jak na takie święto przystało były  kwiaty, listy gratulacyjne i upominki, które dla Jubilatki na ręce  dyrektora MBP Elżbiety Gajewskiej złożyli m.in. posłanki na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz  Agnieszka Kołacz Leszczyńska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Sylwia Dąbrowska, Burmistrz Boguszowa-Gorc Waldemar Kujawa,  Wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk, Starosta  Jacek Cichura,  Dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej Andrzej Tyws  oraz wielu, wielu innych szacownych gości. Na widowi zasiedli również obecni oraz emerytowani bibliotekarze, a także byli dyrektorzy boguszowskiej biblioteki, którzy otrzymali symboliczne róże.

Jubileusz uczczono z przytupem i sporą dawką humoru. Największym zaskoczeniem okazał się występ Nairy Ayvazyan i Tomasza Białka, którzy uświetnili uroczyste obchody swoim znakomitym  występem. Po oficjalnej uroczystości zgromadzeni goście zostali zaproszeni na przepyszny tort oraz słodki poczęstunek. Główne obchody odbyły się w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej, natomiast w galerii „Barbórka”, licznie przybyli goście mogli obejrzeć przepiękną wystawę malarstwa i haftu autorstwa Pani Elżbiety Gajewskiej – Dyrektor MBP-CK w Boguszowie-Gorcach.

Wszystkim pracownikom biblioteki, zaproszonym gościom, czytelnikom i mieszkańcom, serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie i za wspaniałe życzenia.

/Marzena Kwiatkowska/