SMERFIK JUŻ ZA NAMI…

 • 26 kwietnia 2010
 • W czwartek 22 kwietnia br. o godz. 9.00 galeria BARBÓRKA w MBP-CK przy Pl. Odrodzenia 4 w Boguszowie-Gorcach wypełniła się po brzegi. 41 młodych recytatorów z całego powiatu wałbrzyskiego wraz z opiekunami przybyło na Powiatowy Konkurs Recytatorski SMERFIK. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół podstawowych stanęli w szranki w trzech kategoriach: przedszkola i kl. „0”, klasy I-II” oraz klasy „III”. Recytatorskie umiejętności dzieci oceniało 5 osobowe jury: Pani Barbara Ziółkowska – emerytowana aktorka TLiA w Wałbrzychu, Pani Monika Radolińska- Zabłocka – podinspektor Referatu Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, Pan Zbigniew Prażmowski – aktor, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Pani Małgorzata Sycz – z-ca dyrektora MBP-CK w Boguszowie-Gorcach oraz gość specjalny – Pani Iwona Olimpia Kaniewska – Prezes Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „POMOCNA DŁOŃ”.

  Po przesłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury miało nie lada problem z wyłonieniem laureatów. Wreszcie jednak, po burzliwych dyskusjach zdecydowano, że w kategorii przedszkola i kl. „0” I miejsce zajęła Patrycja Bąbel z Przedszkola Niepublicznego KONICZYNKA II w Boguszowie-Gorcach, II miejsce – Łucja Kosmalska z Przedszkola Miejskiego w Mieroszowie, natomiast III miejsce – Wiktoria Behrent z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie-Gorcach. W tej kategorii jury przyznało jeszcze dwa wyróżnienia: Marcelinie Bandurskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokołowsku oraz Bryanowi Ząbczyńskiemu z Miejskiego Przedszkola w Szczawnie Zdroju.

  W kategorii kl. „I-II” I miejsce przyznano Natalii Słabaszewskiej z Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach, II miejsce – Aleksandrze Czernik ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze, III miejsce – Wojciechowi Kozłowskiemu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalowej oraz dwa wyróżnienia: Delii Boni z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie Zdroju i Michałowi Słowikowi ze Szkoły Filialnej w Strudze. Natomiast w kategorii kl. „III” I miejsce zdobyła Natalia Bernaś z Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach, a II miejsce – Marlena Lachowicz z Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach. Jury przyznało również dwa III miejsca dla Julii Grunert z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie i Pauli Rotman z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie-Gorcach. W tej kategorii przyznano jedno wyróżnienie dla Patrycji Lisiewicz z Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach.

  Po raz pierwszy w tegorocznym konkursie przyznano dwie Nagrody Specjalne ufundowane przez Fundację „Pomocna Dłoń”. Pani Prezes Iwona Olimpia Kaniewska nagrodami wyróżniła w kategorii przedszkola i kl. „0” Alana Sobańskiego z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Jedlinie Zdroju oraz w kategorii kl. „III” – Magdalenę Tyrkę ze Szkoły Filialnej w Strudze.
  Za ufundowanie nagród składamy serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Wałbrzychu oraz Fundacji ”Pomocna Dłoń”.

   

   

  Małgorzata Sycz., Elżbieta Gajewska