XXV Edycja Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik”

• 27 lutego 2020
  • W czwartkowe przedpołudnie 27 lutego w MBP-CK w Boguszowie-Gorcach odbyły się eliminacje miejskie XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Prezentacje młodych recytatorów oceniało jury w składzie:

Arleta Wojciechowska – Zastępca dyrektora i instruktor metodyczny Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu,

Agnieszka Zdeb –  Dyrektor Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach,

Marika Sikora – Kierownik CKK ,,Witold” w Boguszowie-Gorcach.

Po kilkugodzinnych prezentacjach boguszowskich recytatorów, jury wyłoniło laureatów konkursu oraz wytypowało uczennicę, która reprezentować będzie nasze miasto    w Finale Wojewódzkim w Kłodzku w dniu 28 kwietnia br.

w kategorii „młodsi”

I miejsce – Krzysztof Rumiński (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5)

I miejsce – Jan Wańczyk (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5)

II miejsce – Oliwia Raszewska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6)

II miejsce  – Malwina Zaremba (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5)

III miejsce – Bartosz Polesiak (Zespół Szkolno-Przedszkolny)

Wyróżnienie – Nicolas Jarosiński (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5)

w kategorii „starsi”

I miejsce – Aleksandra Kapusta (Zespół Szkolno-Przedszkolny)

II miejsce – Nicola Korzystańska (Zespół Szkolno-Przedszkolny)

II miejsce – Anna Majek (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5)

W Finale Wojewódzkim Boguszów-Gorce reprezentować będzie  uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego: Aleksandra Kapusta.

Dyrektor MBP-CK Elżbieta Gajewska serdecznie gratuluje wszystkim laureatom konkursu,     a Aleksandrze Kapuście, która została wytypowana do reprezentowania naszego miasta  w Finale Wojewódzkim, życzy powodzenia. Jednocześnie, już dzisiaj, zaprasza i  zachęca wszystkich nauczycieli i boguszowską młodzież do brania udziału w kolejnych edycjach konkursu.