BOGUSZÓW-GORCE Z WOŚP – Operetka oraz istny Cyrk.

Już niedługo XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Dlatego, jak co roku na rzecz WOŚP zagrają Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury, Zespół Szkół Samorządowych oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny. Na terenie Boguszowa-Gorc, Czarnego Boru, Witkowa i Jabłowa kwestować będzie 50 wolontariuszy. Odbędą się też dwie imprezy charytatywne: 12 i 13 stycznia.

Tegoroczna akcja Boguszów – Gorce z WOŚP zapowiada się nietypowo i różnorodnie. Nie zabraknie operetkowych przebojów, pokazów sztuki cyrkowej oraz prezentacji tanecznych w stylu Bollywood.

12 STYCZNIA (sobota) w godz. od 9.00 do 12.00 przed boguszowskim Centrum  Kultury stanie kiermasz ciast, na którym zaopatrzyć się będzie można w przepyszne domowe wypieki przygotowane przez Zespół Szkolno – Przedszkolny.

Natomiast o godz. 17.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury rozpocznie się Wieczór z Operetką i Humorem, który poprowadzi Jacek Nowosielski. Będzie to przebojowy koncert, składający się z największych hitów muzyki operetkowej i musicalowej, doprawiony dowcipną, kabaretową konferansjerką. Wielkie musicalowe przeboje zaśpiewa m.in. piękna i zjawiskowa Naira Ayvazyan. Uwaga z powodu ograniczonej liczby miejsc, wstęp na koncert wyłącznie za okazaniem zaproszenia, które będzie można otrzymać w sekretariacie MBP-CK.

W niedzielę 13 STYCZNIA o godz.  15.00 w bibliotece w Gorcach imprezę rozpocznie Teatr Bajka. Nieco później akrobatyczne sztuczki  (i nie tylko) zaprezentuje Grupa Cyrkowa Orły. Egzotyczne, hinduskie klimaty przybliży Revia Fuego, a Dj Mirek zabierze wszystkich zebranych w podróż po muzycznych hitach z całego świata.  Tradycyjnie już finał zakończy Światełko do Nieba.

Podczas wielkoorkiestrowego weekendu czynne będę kawiarenki WOŚP, gdzie za wrzut do puszki będzie można napić się kawy i herbaty, oraz zjeść pyszne ciasto. Swoje słodkie rarytasy specjalnie dla WOŚP upieką m.in. Halina Bieniecka, a także członkinie Klubu pod Igiełką.

Każdy Finał WOŚP to przede wszystkim zbiórka pieniędzy dla najbardziej potrzebujących. Dlatego też jak co roku wystąpimy w roli „swatki” – pośrednika – podczas licytacji wielu atrakcyjnych przedmiotów i usług takich jak złote serce, weekendowy pobyt w Hoteliku Orański w Starej Morawie, kolacja i nocleg w Hotelu Piotr, kolacja w Klubie Apropos, oraz innych atrakcyjnych gadżetów, a dochód z ich sprzedaży zasili wośpowe puszki.

Więcej informacji o przebiegu XXI Finału WOŚP znaleźć można stronie na www.mbp-ck.pl/wosp.