DNI BOGUSZOWA-GORC JUŻ ZA NAMI

Miniony weekend mieszkańcy mogli spędzić wyjątkowo atrakcyjnie. Na ternie stadionu przy ul Kusocińskiego powstała scena, wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne. To znak, że świętowaliśmy Dni Boguszowa-Gorc

Tegoroczne święto miasta trwało dwa dni, od 20 do 21 maja, na mieszkańców czekało szereg atrakcji i niespodzianek. Bawiliśmy się na koncertach takich zespołów jak SEKRET, czy FUNK DA SYSTEM. Niespodzianką dla mieszkańców z pewnością okazał się sobotni koncert zespołu LATAJĄCE TALERZE z repertuarem legendarnej formacji „REPUBLIKA” Ta polska formacja pochodząca z Krakowa działa na rynku muzycznym od 15 lat. W roku 2009 zdobyła I miejsce na Festiwalu Coverów w Kamiennej Górze za największe przeboje legendarnej grupy „REPUBLIKA” i Grzegorza Ciechowskiego i z tym repertuarem koncertuje z dużym powodzeniem do chwili obecnej. Najbardziej wyczekiwany był oczywiście występ zespołu KOMBII, który swoimi nieśmiertelnymi przebojami porwał serca i ciała publiczności. 

Niedziela zorganizowana została w klimacie rodzinnego pikniku. W programie zaprezentowali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszowie-Gorcach. Dzieci miały również okazję obejrzeć spektakl KRAINA MAŁEGO DINA. Na stadionie pojawił się „na żywo” prawie dwumetrowy Dinozaur. Mali i duzi widzowie byli zachwyceni! Nasz sympatyczny Dino był jak każdy dzieciak: nieporadny i ciekawski jednocześnie. Dlatego natychmiast zyskał sobie bezgraniczną sympatię widzów. „Kraina małego Dina” to program teatralno- estradowy z dowcipnymi dialogami, szybkimi zwrotami akcji, specjalnie skomponowanymi, przebojowymi piosenkami Na zakończenie publiczność tegorocznych Dni Miasta bawiła się z zespołem ZORBA.

Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania sponsorom tegorocznych Dni Boguszowa-Gorc: ZGM w Boguszowie-Gorcach, firmom SANIKOM i ALE JAZZ oraz za okazaną pomoc: OSP „Boguszów”, Komisariatowi Policji, Straży Miejskiej i OSiR w Boguszowie-Gorcach, Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 i Zespołu Szkolno Przedszkolno-Przedszkolnego w Boguszowie-Gorcach oraz panom Grzegorzowi Zającowi i Zbigniewowi Świątkowskiemu.