Magiczna podróż do Ćwierćlandu

25 sierpnia br. w słoneczne, środowe przedpołudnie, bibliotekarki z Filii nr 4 MBP-CK zorganizowały dla najmłodszych ,,Magiczną podróż do Ćwierćlandu” – zabawę wywodzącą się z ruchu pedagogiki zabawy KLANZA.

W celu wprowadzenia dzieci w klimat magicznej krainy odczytano wszystkim historię Ćwierćlandu – państwa składającego się z czterech krain: Czerwonej, w której wszystko jest w kolorze buraka, zzieleniałej – Zielonej, Niebieskiej – zamieszkałej przez takież ludki oraz Żółtej zdominowanej przez kolor słoneczny. Po krótkim wprowadzeniu i zabawie integracyjnej wszyscy uczestnicy podzielili się na 4 grupy, po czym każda z nich otrzymała olbrzymie arkusze szarego papieru, na których obywatele jednokolorowych państwo dokładnie  i z pomysłem wymalowali swoje terytorium.

Kolejnym zadaniem było stworzenie jadłospisu typowego dla mieszkańca danej krainy. i tak na śniadanie grupa niebieska zaproponowała: jajecznicę po niebiańsku. Zieloni na obiad chętnie zjedliby zupę z zielonej fasoli oraz kotlet szpinakowo-pokrzywowy z zielonym ogórkiem. Na kolację czerwoni zaserwowali grillowaną czerwoną cytrynę, a propozycja na deser drużyny żółtej to: żółta galaretka z bananem, ananasem, cytryną i wanilią.

Całości imprezy dopełniały kolorowe stroje każdej drużyny, wykonane nawet przez najmłodszych uczestników. W Magicznej Podróży wzięło udział ok 50 dzieci z dzielnicy Gorce. Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek. W części podsumowującej zajęcia wszyscy zgromadzeni podziwiali umiejętności aktorskie dzieci, które przedstawiały kalambury. A niektórym udało się nawet rzucić na kolana panie bibliotekarki. Szczegóły na zdjęciach. Zajęcia przygotowały i poprowadziły wspólnie Katarzyna Pierzchała i Katarzyna Bernaś.

Katarzyna Pierzchała

Katarzyna Bernaś

zamieściła: Marzena Kwiatkowska