„Novopacki Slavicek”,

8 kwietnia br. sekcja wokalno-instrumentalna zespołu „Boguszów’500” Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w składzie: Paweł Nowak, Justyna Gołębiowska, Agnieszka Sztonyk, Maciej Kędzierski, Bartłomiej Łazuta, Bartłomiej Ulatowski, Emilia Nowak oraz Damian Chrzanowski uczestniczyła w XX Międzynarodowym Konkursie Piosenki „Novopacky Slavicek” w Nowej Pace w Czechach. Nasza grupa zachwyciła zarówno jurorów jak i czeską publiczność, o czym świadczą przywiezione przez zespół nagrody.
W kategorii „soliści młodszy szkolny wiek (3-5 klasa)” – I miejsce zdobył Paweł Nowak, który przy akompaniamencie: Dominika Chrzanowskiego, Emilii Nowak, Bartłomieja Łazuty i Bartłomieja Ulatowskiego wyśpiewał zwycięskie: „Czerwone jabłuszko” i „Szkolny Rock and Roll”. W tej samej kategorii III miejsce zdobyła Justyna Gołębiowska z repertuarem „Cyt, cyt” oraz „Karnawałowy rytm”.


Wyróżnienie w kategorii „duety, tercety, kwartety młodszy szkolny wiek (1-5 klasa)” zdobył duet: Agnieszki Sztonyk i Macieja Kędzierskiego z repertuarem „Pojedziemy na łów” oraz „Kurdesz”. Wszystkim wokalistom akompaniowali koledzy z zespołu: Dominik Chrzanowski, Bartłomiej Ulatowski, Bartłomiej Łazuta i Emilia Nowak.
Niemałym zaskoczeniem, chyba dla wszystkich, była nagroda specjalna dla Dominika Chrzanowskiego za grę na akordeonie. Po raz pierwszy w konkursie wokalnym „Novopacky Slavicek” oficjalnie nagrodzono akompaniatora, tym bardziej cieszymy się, że jest to jeden z naszych wychowanków.
Na koncert galowy „Novopackiego Slavicka”, który odbędzie się 15 kwietnia br. w auli Novopackiej Pedagogicznej Szkoły Gimnazjalnej i Średniej zaproszony został Paweł Nowak.
Wszystkim dzieciom i instruktorowi – Pani Małgorzacie Owczarczak serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

SONY DSC

SONY DSC