Sukces grup muzycznych na konkursie Kolęd i Pastorałek w Witkowie

22.01.2014 już po raz jedenasty odbył się konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Gminny Zespół Szkolno – Przedszkolny w Czarnym Borze, Filia w Witkowie. Rok rocznie konkurs cieszy się dużą popularnością. Biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, a także reprezentanci bibliotek, ognisk muzycznych, domów kultury czy też świetlic.

W tegorocznej edycji  zaprezentowali się także uczestnicy z Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w  Boguszowie – Gorcach. Sekcję wokalną zespołu Boguszów 500 prowadzoną przez p. Małgorzatę Owczarczak reprezentowali Justyna Gołębiowska oraz Paweł Nowak. Grupę muzyczną prowadzoną przez p. Katarzynę Pierzchałę w MBP-CK Fili nr 4 reprezentowała Patrycja Bąbel.

DSCN3188

Kolęda pt. Kołysanka, którą nastrojowo zaśpiewała Justyna została nagrodzona II miejscem w kategorii klas I-III. Justynie akompaniowali Paweł Nowak oraz Salve Banaś. Natomiast Paweł zaprezentował się w pastorałce pt. Bosy Pastuszek, którą wdzięcznie zaśpiewał przy wtórze fletów, na których przygrywali mu Justyna oraz Salve. Paweł za swój występ otrzymał wyróżnienie w kategorii klas IV-VI.

DSCN3189

Do konkursu stanęła również Patrycja Bąbel, która z wrodzonym sobie dynamizmem zaśpiewała kolędę pt. Gore Gwiazda Jezusowi. Patrycja jako jedyna uczestniczka konkursu samodzielnie akompaniowała sobie na gitarze. Wykonanie to zostało docenione przez jury, które postanowiło przyznać Patrycji I miejsce w kategorii klas IV-VI.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Pierzchała