Trele Morele rozpoczęło nową sceniczną erę…

Za nami kolejne premierowe spotkanie z grupą teatralną Trele Morele, które miało miejsce w ubiegły piątek (12 kwietnia) w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury Filii nr 4 w Gorcach.

Tym razem członkowie Trele Morele zaprosili widzów na dwie premiery w reżyserii Katarzyny Bernaś. Grupa dziecięca na spektakl pt. Wąż, na podstawie tekstu Marty Guśniowskiej, natomiast młodzież na przedstawienie pt. Pręcik wg. Maliny Prześlugi.

Co roku spektakle przygotowane przez Trele Morele przyciągają liczną publiczność, jednak tym razem frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Już po godzinie 17:00 hol biblioteczny zapełniał się gośćmi, a o godzinie 18:00 pękał w szwach. Wszystkie miejsca siedzące były zajęte, a gro miłośników dziecięcego teatru zajęło miejsca stojące.

Wśród gości znaleźli się przedstawicie władz miejskich na czele z Burmistrzem Waldemarem Kujawą oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej Jolantą Wożniak, a także Elżbieta Gajewska (Dyrektor MBP-CK), Katarzyna Kawka (Dyrektor ZSS), radni Boguszowa–Gorc, nauczyciele, ale przede wszystkim rodziny oraz znajomi aktorów.

Pokazy premierowe rozpoczęła grupa młodsza, która z dziecięcą radością i żywiołowością zaprezentowała „wężowe” przedstawienie. Tytułowy bohater niezadowolony ze swego wyglądu wyrusza w podróż po upragnione nogi i ręce. W wędrówce towarzysząmu wiecznie głody Chomik, Gekon z bratem, Pająk oraz inne ciekawe postaci. Wszystko kończy się wizytą u Pana Boga, który uświadamia Węża, że kocha go takiego jakim jest, bo każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy.

W zupełnie innej odsłonie pokazała się grupa młodzieżowa, która zgromadzonej publiczności zaprezentowała spektakl pt. Pręcik, który w symboliczny sposób pokazuje bezsilność wobec choroby nowotworowej, ale także heroiczną walkę o przyjaciela. Spektakl przenosi nas do pokoju małej dziewczynki, gdzie para Kapci, Poduszka, zniszczony pluszowy Miś oraz rozhisteryzowany Budzik próbują odnaleźć swoje miejsce w nowej rzeczywistości, w świecie pozbawionym najważniejszego elementu – pręcika tętniącego życiem – serca chorej dziewczynki.

Obie premiery publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Swoje uznanie i podziękowania dla realizatorów złożył też burmistrz Waldemar Kujawa, który wręczył wszystkim dzieciom pluszowe maskotki Góry Dzikowiec.

Na zakończenie słodkie upominki członkom grup przekazała Dyrektor Elżbieta Gajewska, która dziękując wszystkim nie kryła wzruszenia i bardzo chwaliła postępy zarówno młodszej jak i starszej grupy teatralnej. Dyrektor biblioteki w szczególny sposób podziękowała także  paniom z Klubu Igiełka, które pomagały w realizacji przedsięwzięcia.

/Katarzyna Pierzchała/

trele13z

trele213z

trele220z

trele8z