Twórczo i aktywnie – tak minęły wakacje w MBP-CK

W lipcu nasi mali czytelnicy odwiedzali Bibliotekę, aby wesoło spędzać wakacyjne chwile. Niektórzy gościli u nas codziennie, co sprawiało nam szczególną radość i potwierdzało, że wysiłek włożony w przygotowanie zajęć jest doceniany przez dzieci.

Wakacje w MBP-CK upłynęły pod znakiem różnorodności zajęć. Powstało wiele wyjątkowych prac plastycznych i nie tylko. Na każdej z filii panie bibliotekarki zadbały o to, aby zajęcia były ciekawe.  Jednego dnia dzieci tworzyły przeróżne prace plastyczne i  bawiły się w quizy a innego tworzyły smakowite dekoracje z owoców. Nie zabrakło również zajęć muzycznych, tanecznych  i literackich. Z tak szerokiego wachlarza zajęć, każdy mógł znaleźć coś dla siebie i doskonale się bawić.

Nie lada atrakcją był występ Teatru William-Es, który w ramach IX  Edycji Letniej Akcji Kulturalnej wystąpił ze spektaklem ,,Jaś i Małgosia” oraz ,,Trzy Świnki”.  Na zakończenie naszych spotkań Panie bibliotekarki zorganizowały wycieczkę na Dzikowiec gdzie wszyscy wspólnie piekli kiełbaski i dobrze się bawili na łonie natury. Trochę smutno, że wakacje z biblioteką minęły tak szybko i przyszedł czas rozstania. O tym, że wakacje w Bibliotece były bardzo udane, świadczy wysoka frekwencja uczestników i ich aktywność.
I choć letnie spotkania już minęły, biblioteka zaprasza codziennie w godzinach otwarcia i zachęca do skorzystania z bogatej oferty książkowej oraz innych atrakcji, takich jak możliwość skorzystania z Internetu  czy gier planszowych.