W Boguszowie kozy kują, więc Koziołek mądra głowa wybrał się do Boguszowa…

12 sierpnia w sali widowiskowej Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach odbyła się zabawa z KLANZĄ. Głównym bohaterem tegorocznej imprezy, dla dzieci ze wszystkich dzielnic miasta, była stworzona przez Kornela Makuszyńskiego postać Koziołka Matołka. Klanza, czyli pedagogika zabawy, jest nie tylko świetnym sposobem na integrację grupy dzieci i naukę współdziałania w zespole. Umacnia również więzi w grupie a oprócz tego stymuluje ogólny rozwój psycho-fizyczny dziecka. Pedagogika zabawy to tańce i gry integracyjne, które pomagają przezwyciężyć dziecięce lęki i obawy, osiągnąć poziom swobodnego komunikowania się.
Zabawę prowadziła Ewa Kupczak, która zaprosiła tłumnie przybyłe dzieci do wspólnej zabawy. W dziesięcioosobowych grupach młodzi uczestnicy wczytywali się w kolejne księgi Przygód Koziołka Matołka i zaznaczali na mapach trasę wędrówek koziołka.
Po podróżowaniu palcem po mapie dzieci rozwijały swoją fantazję i wykorzystując swoje zdolności plastyczne przebierały ochotnika w strój Koziołka. W efekcie wspólnej pracy w sali Centrum Kultury gościło sześciu dziecięcych Koziołków Matołków. Na zakończenie spotkania z Klanzą na dzieci czekała słodka i zarazem bardzo zdrowa niespodzianka. Koziołek bardzo lubi owoce i warzywa, zatem dzieci z dorodnych owoców przyrządzały smakowite sałatki i koreczki owocowe, które zostały na zakończenie zjedzone. Dzieci z uśmiechami na buziach nadawały nazwy swoim potrawom. Na koziołkowej uczcie pojawiły się więc: sałatka „Przysmak z Pacanowa”, „Witaminki Koziołka Matołka” itp.  W ramach „Wakacji bez uzależnień 2010” MBP-CK w Boguszowie- Gorcach organizuje dla młodych mieszkańców wiele imprez plenerowych. We wtorek 17 sierpnia wszystkie dzieci zgromadzą się pod Dzikowcem by budować kolorowe latawce i piec kiełbaski. Na wszystkich filiach bibliotecznych stale tętni życie. Dzieci biorą udział w warsztatach wikliniarskich i ceramicznych, malują dziesięcioma palcami na wielkich płachtach papieru, projektują modę, lepią z modeliny i masy solnej

Natalia Łagan

więcej zdjęć z imprezy w galerii, w dziale wakacje.

zamieściła: Katarzyna Pierzchała