Wakacji czar w bibliotece !

Podczas tegorocznych wakacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury i jej filiach nie zabrakło rozmaitych zajęć dla dzieci i młodzieży, które łączyły w sobie zarówno zabawę, jak i naukę. Bawiliśmy się wspólnie już od 1 lipca, kiedy to odbyły się pierwsze nasze zajęcia pn. „WAKACJE BEZ UZALEŻNIEŃ”. W ruch poszły skakanki, piłki i kreda. Były też stare i nowe zabawy podwórkowe.


Na każdej z filii biblioteki dzieci mogły znaleźć coś dla siebie. Na filii nr 1 i 5 pani Natalia Łagan przygotowała dla dzieci nie lada atrakcje począwszy od zajęć plastycznych gdzie dzieci uczyły się wykonywania kamiennych stworków, wakacyjnych ramek, muszelkowych świeczników, balonowych gniotków oraz tworzenia metodą origami. Nie brakowało również turnieju szarad, zagadek, quizów. Na filii nr 2 pani Mariola Kunach przygotowała dla swoich podopiecznych zarówno zajęcia plastyczne, ruchowe jak i zajęcia literackie gdzie dzieci mogły zapoznać się z twórczością Juliana Tuwima. Pani Maryla Owcarz bibliotekarka z filii nr 3 zaproponowała w te wakacje zarówno warsztaty teatralne, zajęcia plastyczne i literackie oraz zabawy kreatywne. Dzieci mogły wykorzystać swoją wyobraźnię do tworzenia szkatułek czy wakacyjnych podkładek. Natomiast u pani Kasi Pierzchały w Filii nr 4 dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi odkrywcy gdyż pani Kasia prowadziła zajęcia z cyklu biblioteka dla ciekawych świata gdzie każdy z uczestników mógł poczuć się jak prawdziwy odkrywca. W Centrali MBP-CK pani Katarzyna Latus – Gruszka prowadziła zajęcia plastyczne na których uczyła dzieci tworzyć z masy solnej oraz papierowej a także układać piękne obrazy z guzików czy wyplatać bransoletki z muliny. A w każdy bajkowy piątek jak sama nazwa wskazuje zgromadzone dzieci mogły oglądać przepiękne bajki wyświetlane na tablicy multimedialnej. W środy wszystkie dzieci z każdej filii bibliotecznej gościły w Centrali MBP-CK aby wspólnie spędzić czas podczas warsztatów teatralnych czy spektaklu teatralnego ,,Leśne Ludki”, który przedstawiła pani Bożena Oleszkiewicz aktorka Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.
Podsumowując akcję letnią przygotowaną przez MBP-CK chciałoby się powiedzieć „Wakacje, wakacje czar wakacji mija, ale w bibliotece miła była każda chwila”.

/Marzena Kwiatkowska/

Centrala

FILA NR 2

FILIA NR 4

FILIA NR 5