Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek, bliższych i dalszych podróży oraz fotografii przyrody na Spotkanie Autorskie z Robertem Gondkiem, które odbędzie się już 21 kwietnia w piątek o godz. 17.00 w sali widowiskowej. Robert Gondek najchętniej podróżuje po Afryce. Odwiedził 20 afrykańskich krajów.
Jedna z wypraw do Namibii i Botswany była szóstą z rzędu podróżą w ramach projektu “W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.
Głównym celem było wejście na najwyższe góry obu państw.
Udało się. Zdobył Königstein w Namibii (około 2 606 m n.p.m.) i Otse Hill w Botswanie (1 491 m n.p.m.) dokładając kolejne dwa miejsca na mapie
zrealizowanych wejść na afrykańskie szczyty.
Jednak to nie tylko góry spowodowały, że w Namibii był po raz drugi i trzeci. Pierwszy raz Namibię odwiedził w 2009 roku.
Trafił tam z RPA, wkrótce po przebiegnięciu 56 – kilometrowego Two Oceans Utramaraton w Kapsztadzie. Niezamieszkałe tereny, setki kilometrów szutrów, ciągnących się z dala od miast, wiosek, ludzi, zasięgu telefonów. Ocean, pustynia, wąwozy, góry, rozgwieżdżone niebo, falujące na wietrze trawy i krajobrazy, których nie zapomina się do końca życia.
Namibia to cisza, spokój i brak pośpiechu. To unikalne chwile samotności z daleka od czegokolwiek.
Do Botswany pojechał fotografować zwierzęta w delcie Okavango. Z lądu, wody i powietrza.
Bawoły, słonie, hipopotamy, stada antylop, żyraf, ale przede wszystkim przepiękne kolorowe ptaki.
Fotografował je podczas podróży samochodem przez rezerwat Moremi. Robił zdjęcia podczas spływu mokoro.
Ale w pamięci pozostanie przede wszystkim lot nad deltą Okavango.